Що таке кон’юнктивіт?
Кон’юнктивіт часто називають «Рожеве око». Він виникає при інфекційному або алергічному ураженні кон’юнктиви, яка червоніє та набрякає (запалюється). Може спостерігатись закисання очей. Кон’юнктивіт уражає одне або два ока відразу. Деякі його види є неймовірно контагіозними (схильними до швидкого поширення).
Коротка термінологія:
Кон’юнктива — прозора тканина, що вкриває білки очей та внутрішню поверхню повік.
Рогівка — прозора куполоподібна структура передньої частини ока. Відповідає за заломлення світлових променів.
Розрізняють три основні види кон’юнктивіту:
Які симптоми кон’юнктивіту?
До симптомів кон’юнктивіту відносять:
Що спричиняє кон’юнктивіт?
Найпоширенішою причиною кон’юнктивіту є вірусна інфекція. Зазвичай це риновіруси, які спричиняють застуду. При бактерійному кон’юнктивіті спостерігається значна кількість клейких гнійних виділень (зрідка виділення можуть бути відсутні). Бактерії, що вражають кон’юнктиву, часто викликають гостре запалення горла.
Алергічні реакції на пилок або тварин можуть призвести до розвитку алергічного кон’юнктивіту. До провокуючих факторів також відносяться сигаретний дим, випари від машин та інші. Основним симптомом є інтенсивний свербіж очей. Також спостерігається почервоніння очей, водянисті виділення та набряк повік.
Алергічний кон’юнктивіт незаразний.
Як лікувати кон’юнктивіт?
Метод лікування залежить від виду кон’юнктивіту.
Специфічного лікування при вірусному кон’юнктивіті не використовують. Ваш організм сам бореться з інфекцією. Можна використовувати симптоматичні засоби (охолоджуючі компреси).
При бактерійній інфекції слід використовувати антибіотики в краплях або мазях (вони неефективні при вірусному чи алергічному кон’юнктивіті). При алергічному кон’юнктивіті призначають місцеві протиалергічні краплі, які усувають набряк та зменшують свербіж. Зазвичай кон’юнктивіт проходить за 1-2 тижні. При тривалішому перебігу слід звернутись до Вашого офтальмолога.
Зупиніть поширення кон’юнктивіту
Певні види кон’юнктивіту передаються від одної людини до іншої. Щоб зупинити поширення, слід дотримуватись декількох порад:
Підсумки
Кон’юнктивіт («Рожеве око») — це запалення кон’юнктиви, яка подразнюється, червоніє та набрякає. Вірусний та бактерійний кон’юнктивіт схильні до швидкого поширення. При бактерійному кон’юнктивіті використовують антибіотики. Вірусний кон’юнктивіт не вимагає специфічного лікування. Протиалергічне лікування ефективне при алергічному кон’юнктивіті. Лікування кон’юнктивіту зазвичай триває 1-2 тижні.
© 2024 Центр здоров’я очей