Графік роботи.

Пн. - Пт.: 9:00 - 20:00

Сб.: 9:00 - 14:00

Неділя - вихідний

Пластика повік

Пластична хірургія повік

Дефекти повік можуть спричиняти біль, знижувати зір або негативно впливати на Ваш зовнішній вигляд. Багато людей потерпають від наступних дефектів повік: опущення верхніх повік (птоз), нависання повіки над оком (блефарохалязіс), виворіт або заворіт повік (ектропіон та ентропіон відповідно). В наш час ці стани можна скоригувати за допомогою оперативного втручання.

Корекція птозу

Птоз — це опущення одної або обидвох повік, що може обмежувати Ваш периферичний або центральний зір. При однобічному птозі обличчя може виглядати несиметрично, а при двобічному мати втомлений вигляд. 

Птоз може бути вродженим. В цьому випадку діти піднімають брови або нахиляють голову дозаду, щоб краще бачити. 

Опущення повік може спричиняти амбліопію у дітей — неповноцінний розвиток зорових функцій. Після повного офтальмологічного огляду дитини офтальмолог може рекомендувати хірургічну корекцію птозу. Це втручання зазвичай виконують у віці 3-5 років (дошкільний вік).

Птоз також може розвиватись у старшому віці. Він пов’язаний із віковим ослабленням м’яза повіки або із перенесеним оперативним втручанням.

При операції з приводу корекції птозу офтальмохірург зміцнює м’яз-підіймач повіки за рахунок скорочення його довжини. Це сприяє підняттю повіки, що покращує зорові функції та зовнішній вигляд.

Блефаропластика для корекції блефарохалязісу

Шкіра повік дуже тонка та схильна до розтягування. Коли шкіра верхньої повіки значно розтягується та нависає над оком, це називається блефарохалязіс. Цей стан може знижувати зір. При надмірному розтягуванні шкіри нижньої повіки  спостерігаються «мішки» під очима. Блефаропластика — оперативне втручання, що скероване на видалення зайвої шкіри на повіках.  Під час втручання хірург також видаляє зайву жирову тканину повік та підтягує м’язи. Метою втручання є покращення косметичного ефекту (та усунення перешкоди зору).

Корекція ектропіону/ентропіону

Ектропіон — обвисання та виворіт повіки назовні, що виникає через вікові розтягнення, шкірні захворювання чи опіки повік. Внаслідок ектропіону розвивається синдром сухого ока, спостерігається світлобоязнь. Ентропіон — заворот повіки в напрямку очного яблука, що виникає внаслідок вікового скорочення повіки,  інфекційного або рубцевого її ураження. При завороті повіки досередини, вії подразнюють поверхню очного яблука, що викликає почервоніння ока та сльозотечу. Якщо не лікувати ентропіон, то виникає запальний процес рогівки (прозорої куполоподібної структури передньої частини ока). 

Оперативне втручання передбачає репозицію повік у правильне положення, що забезпечує захист очного яблука від подразнюючого впливу.

Чого очікувати від пластики повік?

Більшість втручань виконуються амбулаторно під місцевою анестезією. Перед втручанням Ваш офтальмолог проведе повний офтальмологічний огляд включно з оцінюванням периферичного зору. Далі обговорюється план лікування. Лікар може сфотографувати Ваші повіки до операції.

Рекомендації

Перед втручанням слід повідомити Вашому лікарю про всі медикаменти, які Ви приймаєте (рецептурні та безрецептурні, вітаміни, біологічно активні добавки). Хірургу важливо знати чи приймаєте Ви препарати, що розріджують кров (або хворієте надмірною кровоточивістю). Ваш офтальмолог обговорить з Вами можливі ризики і ускладнення оперативного втручання.

Підсумки

Деформуючі захворювання повік включають птоз, блефарохалязіс, ектропіон та ентропіон. Ці захворювання можуть знижувати Ваш зір та негативно впливати на зовнішній вигляд. Пластика повік може покращити зір та зовнішній вигляд.